wtorek, 4 grudnia 2012

W życiu piękne są tylko chwile…


... Usłyszałam w radiu popijając rano kawę. To prawda. W życiu piękne są tylko chwile, ale zastanawiając się nad życiem swoim i życiem w ogóle, dochodzę do wniosku, że życie to przecież zlepek tysięcy chwil. Tych dobrych, cudownych, niezapomnianych, ale i smutnych, przygnębiających, bolesnych. I jakkolwiek straszne będą nasze chwile każda z nich ma w sobie cząstkę piękna, każda daje nam coś wartościowego, doświadcza, wpływa na umysł i duszę, staje się częścią nas, nawet jeżeli sprawia ból, jeśli przynosi śmierć.
Dążę do tego, że skoro w życiu piękne są chwile, a życie to zlepek chwil, to wniosek jest jeden: życie jest piękne. Jest. Nieważne jak bardzo daje ci w kość. Kiedy wątpisz w to, o czym mówię, pomyśl o wszystkim, co piękne, o dobrych osobach, które stanęły na twojej drodze, o niesamowitych momentach w życiu, kubku ulubionej kawy i czekoladowym batoniku, który zawsze poprawia nastrój. O tych wielkich, niezapomnianych chwilach, o drobiazgach przynoszących codzienne szczęście.
Wiem, to wszystko jest okropnie ckliwe, może to przez nocne oglądanie komedii romantycznych z ukochaną przyjaciółką, może przez sypiący za oknem biały puch. Sęk w tym, że chcę tego, co ckliwe, chcę być niepoprawną optymistką, chcę żeby moje życie było jednym wielkim happy endem. Czy to możliwe? Mam nadzieję, że tak. To był dla mnie ciężki rok, ale jednocześnie przeżyłam  tak wiele niesamowitych chwil. Podsumowując powiem jedno, grunt to pozytywne myślenie i różowe okulary w pogotowiu. Wtedy łatwiej dostrzec, że w życiu piękne jest... życie.

Holidej

3 komentarze:

 1. Takie trudniejsze lata i te cięższe chwile też są potrzebne. Życie nie składa się ani z pasma szczęścia, ani z pasma nieszczęść.
  A wiesz, ja też się ciągle wzruszam na tych filmach romantycznych, dając się łatwo wciągać w te wszystkie romantyczne historie :)
  Chociaż w życiu wierzę raczej w logikę, to wiem, jak silne potrafią być uczucia!
  pozdrowienia serdeczne :)
  iw

  OdpowiedzUsuń
 2. Pożycz mi tych okularów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokladnie tak to wyglada. Ciesze sie, ze jestes kolejna osoba, ktora to zauwazyla :) Moje motto - kazda roza ma swoje kolce / po kazdej burzy wychodzi slonce / nawet tornado kiedys sie konczy itp...

  OdpowiedzUsuń