wtorek, 22 stycznia 2013

W zdrowej psychie, zdrowy duch

Pięć ćwiczeń na dobry dzień. Ćwicz koniecznie przed lustrem!

1. Stań przed lustrem i szeroko się uśmiechnij. Najszerzej jak potrafisz! Szczerz się tak do siebie przez przynajmniej 120 sekund. Jak Cię to znudzi (nie znudzi, zaczniesz się z siebie śmiać), rób dziwne, śmieszne minki.
2. Teraz przed lustrem powiedz do siebie głośno kilka komplementów: ale jesteś fantastyczna, ale jesteś piękna, ale jesteś wyjątkowa, ale jesteś mega bombowa! Zachwycaj się sobą z prawdziwym uznaniem.
3. Umyj zęby lewą ręką (lub przeciwną do tej, którą myjesz codziennie). Nic nas tak nie wyniszcza, jak rutyna. Walcz z nią.
4. Poszczyp sobie twarz. Pobudź ją do działania na cały dzień. Otwieraj szybko i zamykaj oczy. Zrób kilka "młynków" językiem. Gimnastyka buzi i języka pozwoli Ci być elastycznym cały dzień.
5. Poślij sobie kilka całusów i powiedz sobie, że bardzo się kochasz.


I pamiętaj, higiena Twojego umysłu jest tak samo ważna, jak każda inna higiena. Dbajmy o naszą psychikę, bądźmy szczęśliwsze, a przez to lepsze.

Miłego, dobrze rozpoczętego dnia
życzy Wam
Holigoli

8 komentarzy:

 1. świetne! haha, na prawdę proste, a świetne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż chciałoby się kliknąć "lubię to"!
   Dziękujemy, Aneto!

   Usuń
 2. Właśnie tak się złożyło, że od kilku dni również stosuję takie "zabiegi" :) Na początku dziwnie było sobie prosto w twarz mówić, że jestem "perfect", ale wystarczyło kilka dni i już w to wierzę hehe ;)
  Trzeba siebie kochać, a co! :)

  OdpowiedzUsuń