czwartek, 7 lutego 2013

Recepta na szczęście

Oto i obiecana recepta na szczęście. 
 
#1 Po wstaniu z łóżka, ciesz się. Tylko uważaj, ten stan uzależnia.
#2 Rozpieszczaj się. Zasada jest prosta – nie dasz innym szczęścia, dopóki sama nie będziesz szczęśliwa. Sprawiaj sobie radość, chociażby skromnymi drobiazgami.
#3 Nie wymagaj od siebie więcej aniżeli to konieczne. Nie jesteś cyborgiem i nikt nie ma prawa wymagać od ciebie, abyś nim była. A jeśli ktoś od ciebie wymaga niemożliwego, daj mi jego adres (okopię mu twarz).
#5 Dbaj o siebie. Nie tylko o wygląd, ale tez o zdrowie. Bez tego daleko nie zajedziesz. A raczej zajedziesz – sama siebie.
#6 Szukaj ludzi, którzy powiedzą ci coś dobrego. Komplementów nigdy nie za wiele.
#7 Znajdź sobie jakiegoś bzika. Nic tak nie uszczęśliwia, jak codzienne wyładowywanie stresów na jakiejś pasji. To nie musi być coś super profesjonalnego i poważnego. Zbieraj kody kreskowe, rób wycinanki z gazet, pisz bajki dla dzieci, ucz się czytać wspak. Rób cokolwiek, co sprawi, że poczujesz się wyjątkowo zwariowana.
#8 Przyspieszaj swoje tętno. To kolejna prosta zasada – abyśmy byli szczęśliwi każdego dnia powinniśmy się trochę zmęczyć i spocić.
#9 W trybie natychmiastowym zapominaj o tym, co ci się nie udało i nie powiodło. Rozpamiętywanie porażek nie pomoże, raczej zaszkodzi.
#10 Aż chciałoby się napisać „po prostu bądź sobą”, ale nie! Nie bądź sobą, jeśli do tej pory broniłaś sobie bycia szczęśliwą kobietą. Bądź wreszcie szczęśliwą kobietą. 

P.S. Chociaż i tak podejrzewamy, że każda ma swoją receptę na szczęście. A może się nią podzielicie?  

3 komentarze:

 1. recepta wydaje się być sensowna, a - co najważniejsze - działa.

  podpisano: szczęśliwy człowiek

  OdpowiedzUsuń
 2. Znajdź sobie swojego własnego bzika :-)
  To najlepsza recepta na szczęście, potwierdzam w 100 %
  Moją pasją jest taniec i nie dość, że daje mi mnóstwo radości ( wydzielają się endorfinki), pomaga utrzymać dobrą kondycję fizyczną, poprawia koordynację ruchów (nabierają wdzięku), to daje dodatkowo możliwość poznania, przebywania z wieloma ciekawymi i pozytywnie zakręconymi ludźmi.

  Polecam każdemu w każdym wieku ;-)

  Pozdrawiam wszystkich salsomaniaków :-)
  Kama

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna recepta! :)
  Dopisałabym jeszcze "układaj swoje życie tak jak ty chcesz, a nie jak chcą tego inni". Bo nie da się uszczęśliwić wszystkich, więc najlepiej uszczęśliwić siebie :) A jak sami jesteśmy szczęśliwi, to i innym się udziela :)

  OdpowiedzUsuń